Smaller Default Larger

Výměna zpětných odkazů - jak jí nedělat

Máte zkušenost s výměnou zpětných odkazů? Nebo odkazy pro klienta či sebe nakupujete nebo naopak zpetne odkazy linkbuildingodkazy prodáváte? Tzv. Linkbuilding - budování zpětných odkazů je sofistikovaný obor, který připomíná "sto rybářů na malém rybníku" - boj, spousta nekvality a neprofesionality, kvalitních one-way odkazů jak šafránu, atd.

 

Jaké máte v tomto oboru zkušenosti? Nabízejí se vám přes email kdejací měniči odkazů a dovedou vás občas pořádně rozčílit?

Pokud se linkbuildingem zabýváte přímo pro vlastní web nebo profesně ve prospěch klientů, pak jste se určitě setkali s kupou nešvarů v této oblasti budování zpětných odkazů.

Čas od času je dobré proto toto téma připomenout a zveřejnit jména a weby tzv. "linkbuilderů", kteří nevědí o linkbuildingu vůbec nic a nebo vědí moc dobře, že jejich činnost je nekalá a nemá s budováním zpětných odkazů nic společného. Budování zpětných odkazů je vysoce individuální záležitostí a časté špatné zkušenosti se jen těžko šablonyzují. Jde o tzv. linkbuildery jednotlivce, kteří škodí oboru budování zpětných odkazů.

Podělím se vámi o náš čerstvý zážitek dalšího pikolíka, který se tváří, že je linkbuilderem.

Minulý týden nám napsal "mistr" Martin Tomanek SEO&SEM konzultant linkbuilder TMweb.cz. Takto vznešeně se mistr tituluje. Kvalitní správce PPC reklamy nebo SEO konzultant se raději žádným oborovým titulem netituluje.

Chlapec chtěl poměnit odkazy s weby našich klientů z technických a stavebních oborů. Byl to email ve stylu psaní: bez představení, bez prosby a vyvrcholení bylo, když pan Tománek v textu uvedl, že odkaz na klientův web už ZDARMA umístil na jakousi mrtvou Linkbuilding FARMU, cituji z jeho mailu:

 

"...Máme pocit, že vaše stránka (http://www.vrtanastudna.cz) perfektně zapadne do naší sbírky kvalitních odkazů na http://www.tepelne-cerpadlo-ochsner.cz.

Před týdnem jsme umístili odkaz na vaší stránku spolu s popisem na náš web http://www.tepelne-cerpadlo-ochsner.cz/links/vrtane-studny.html a byli by jsme rádi, kdyby jste zkontrolovali odkaz pro správnost. Ocenili by jsme, kdyby jste si umístnili zpětný odkaz na naší stránku u vás s použitím..."

Ten Tománek se nazývá LinkBuilderem...! A ještě píše, že má pro klienta "sbírku kvalitních odkazů". Tu si představuje takto:

zpetne odkazy linkbuilding

 

Co k tomu říci jako resultát? Tito pikolíci by se měli věnovat maximálně tvorbě webů a ne SEO nebo PPC.

 

RADA na závěr: zpětné odkazy již z anglického názvu velí "budovat". K budování říiká např. Bible - zvaž, propočítej, stav na skále nikoli na písku...

 

 

JXB

AddThis Social Bookmark Button

Anketa

Jaký je Váš postoj k internetové reklamě?

Pracovní postoj, prospěch pro inzerenty i náš byznys

hlasuj
Webová reklama je cílená a neobtěžující oproti třeba TV

hlasuj
Internetová reklama dává tipy na mnoho nových www stránek

hlasuj
Internetová reklama mě obtěžuje...
hlasuj
Celkem hlasovalo: 2497

RSS

ukázka ppc reklamy