Smaller Default Larger

Cena za proklik v PPC na Skliku pod 1 Kč dlouhodobě?

PPC reklama u Seznamu v systému Sklik je účinná, ale také v průměru dražší v nákladech za proklik, než PPC systém u Google.  Dá se držet cenu za proklik pod 1 Kč?

 

 

Ano i ne. Strašně moc záleží na druhu propagovaného zboží, na síle konkurence, na struktuře a průběžném optimalizování PPC kampaní a i na dalším množství faktorů okolo.

 

cena za proklik PPC sklik

 

 

Sklik bývá většinou draží oproti Adwords. S tím se dá po letech smířit. Nyní ladíme PPC kampaň pro eshop na pánské čepice bekovky milujemebekovky.cz a je to oblast, která je dost konkurenční.

 

Zejména klíčové slovo "bekovky" a "bekovka" nebo "pánské čepice". Ceny se v search pohybovaly okolo 6 až 10 Kč. To bylo hodně hodně.

Proto jsme search přibrzdili a upravili. Soustředili jsme se na tzv. content - PPC reklamu v obsahové sítí na partnerských webech Skliku.

 

Content jsme navnadili a zpočátku zakrmili (tak jako při rybaření) a po čase to přiškrtili. Dostali jsme se na ceny od 0,65 Kč do 1,55 Kč v průměru. A to na serverech jako jsou Lidovky, Živě, Rájveteránů, apod.

 

A to už se nechá. Teď tedy v obsahu na tuto kampaň pouštíme žilou.

Samozřejmostí je, že se musíte soustředit na "longtails, atd.", bez toho by to drhlo. A nutností je každodenní hlídání a optimalizování.

Ostatně k tomu nás nutil a pozitivně mučil i můj první učitel PPC - Radek Sakáč. Díky Radku.

 

AddThis Social Bookmark Button

Anketa

Jaký je Váš postoj k internetové reklamě?

Pracovní postoj, prospěch pro inzerenty i náš byznys

hlasuj
Webová reklama je cílená a neobtěžující oproti třeba TV

hlasuj
Internetová reklama dává tipy na mnoho nových www stránek

hlasuj
Internetová reklama mě obtěžuje...
hlasuj
Celkem hlasovalo: 2497

RSS

ukázka ppc reklamy

Funguje reklama?

azurit

Reklama funguje, ať tomu věříme nebo ne, jen si to někteří nepřipouští!

"Manželka říká: ...kup miláčku aviváž...", manžel: "jasně miláčku". O hodinu později volá domů manželce z Kauflandu: "Lásko, je tu 15 druhů..., haló?"

Manželka nezvedá telefon. Manžel je zoufalý, popadne aviváž, kterou zná z TV, a utíká s heboučkým králíčkem k pokladně...