Smaller Default Larger

Starají se malé firmy o své www stránky?

chcete zviditelnit na internetu?HISWORK-468X60 256

 

Informační server ČTK uveřejnil zajímavý průzkum o tom, že se podnikatelé o své weby příliš nestarají.

Většina živnostníků věnuje svým webových stránkám jen pár hodin ročně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Webnode mezi 548 majiteli firemních internetových stránek.

 

Odkaz na sociologický průzkum od spol. Webnode má svou logiku. Webnode je platforma tzv. free tvorby webových stránek. Tuto platforma využívají malé online projekty s krátkodobým časovým zaměřením, drobní živnostníci, chudší neziskovky a skupiny či jednotlivci, kteří chtějí nenáročný nový web a to hlavně zdarma. I já sám služby webnode využívám pro 2 soukromé neziskové projekty. Pro firemní projekty jsou vhodné také, ale většinou např. živnostníci, kteří web spíchnou rychle, zdarma a dále se mu v podstatě už nevěnují. Jak udělat na webnode hezké stránky? Inspirujte se třeba zde: drevene-domecky.webnode.cz , brouseni-parket-a-podlah.webnode.cz , cisteni-fasad-dlazby-a-strech.webnode.cz

Péče o web nezabírá většině malých českých podnikatelů příliš času. Desítky hodin měsíčně stránkám obětuje jen osm procent z nich. Jednotky hodin měsíčně do webu investuje 58 procent firem a živnostníků. Třetina respondentů uvedla, že stránkám nevěnuje téměř žádný čas.

"Pár hodin měsíčně se zdá jako malá časová investice, je ovšem potřeba si uvědomit realitu drobného podnikání. Z našeho průzkumu vyplynulo, že celých 85 procent webů spravuje osobně majitel firmy. To jsou velmi vytížení lidé, kteří si ovšem často nemohou dovolit za správu webu někomu zaplatit," uvedl Petr Bláha z Webnode.

Ano, máme ve svém okolí či u svých současných a bývalých klientů velmi obdobné zkušenosti. Jeden z našich nových klientů má 2 weby na podobné platformě webů zdarma. Má kvalitní produkt a služby vč. zisku. Oba weby však nekorespondují s kvaůlitou služeb, které dělá. Nemá na ně čas, neví co je SEO, PPC a jak web vylepšit.

Přes 60 procent firemních webů je aktualizováno méně než jednou měsíčně, obvykle jen párkrát za rok. Jen pětina podnikatelů dělá na stránkách změny alespoň jednou týdně, čtyři procenta dokonce denně, oproti tomu 13 procent na web od jeho spuštění ani nesáhlo. Návštěvnost svých stránek sleduje pravidelně jen pětina malých podniků.

Toto je pravdivá tragédie online byznysu stránek, které jsou tzv. zdarma. Nic co je vždy zdarma netlačí na to, abyste svůj projekt a virtuální investici zvelebovali. Zde je prostor pro agentury našeho typu na online marketing. Máme klientům a zejména majitelům malých firem vysvětlovat, jak úžasně může opečovávaný web pomáhat klientovu online byznysu.

Čeští podnikatelé si přitom přínos webu pro svůj byznys dobře uvědomují. Jen třetina z nich se založením webu otálela rok nebo více pod startu podnikání. Zbytek stránky spustil před nebo se startem byznysu, maximálně pár měsíců po něm.

Ano, drobní podnikatelé i živnostníci rozumí tomu, že www stránky mít musí. Ale vlastně nevědí pořádně proč a už vůbec nemají informace o tom, proč by to mělo stát více než "zdarma". Zde platí otřepané heslo "sebehezčí internetové stránky bez péče se ztratí v houšti tisícovek webů na internetu".

Vlastní web mělo loni podle ČSÚ osm z deseti tuzemských podniků, tedy dvojnásobek proti roku 2000. Třetina firem má internetové stránky i v jiném než českém jazyce. Téměř třetina podniků má webové stránky uzpůsobené i pro mobilní zařízení a 18 procent umístilo na svůj web odkaz na svůj profil na sociálních sítích.

Autor: ČTK, www.ctk.cz 

PS: oranžově zvýrazněný text je komentář naší redakce
 
 
 
 
AddThis Social Bookmark Button

Anketa

Jaký je Váš postoj k internetové reklamě?

Pracovní postoj, prospěch pro inzerenty i náš byznys

hlasuj
Webová reklama je cílená a neobtěžující oproti třeba TV

hlasuj
Internetová reklama dává tipy na mnoho nových www stránek

hlasuj
Internetová reklama mě obtěžuje...
hlasuj
Celkem hlasovalo: 2497

RSS

ukázka ppc reklamy

Poslední komentáře

Návštěvník - tnsrlx
full body cleanse bebida de arroz disintossicare l intestino prodotti dimagranti efficaci naturali T...
Návštěvník - 033top
ontgiften kuur limpieza intestinal cerotti disintossicanti compresse per dimagrire velocemente najle...