Smaller Default Larger

YouTube "tajně" tlačí na legalizaci video obsahu v ČR

YouTube je nejznámější kanál pro sdílení a ukládání videií. Nejznámější je zejména protol, že jeho vlastníkem je vyhledávač Google. YouTube celkem potichu prochází vaše videa a hledá jakýkoli ilegální video obsah. Co znamená nelegální video?

 

Postup vlastníka YouTube je celkem jasný a jednoduchý. Aby mohl kdokoli na Youtube nahrávat video, tak musíte být přihlášení přes Google Gmail účet. To je celkem jednoduché. Můžete začít nahrávat vaše osobní videa, lajkovat cizí videa, komentovat je, sledovat videa, která vás zajímají, atd.

 

Dokonce nám YouTube umožňuje na vlastních videiích i vydělávat. Je to reálné a lákavé, ale vyžaduje to totální popularitu vašeho videoklipu. A to není jednoduché.

Kanál YouTube umožńuje také celkem zajímavé SEO optimalizační nastavení vašich autorských videí, aby vaše video bylo nalezeno na důležité klíčové slovo či v požadované zemi nebo ve vybrazém jazykovém otitulkování. Prostě super služby, aby se vaše video na youtube dalo lehce najít i těm, kteří o vás vůbec nic nevědí...

Ale pozor. Jakmile si založíte svůj video kanál na youtube, tak provozovatel automaticky a doslova začíná lustrovat vaše videa. Velmi ho zajímá, zda-li vaše videa, které věšíte na youtube:

- vám patří, jste-li jejich autor či držitel licence

- zkoumá audo stopy zejména hudbu ve vašem videu

 

Jakmile Google, který je vlastníkem YouTube zjistí, že vaše nasdílené video obsahuje, byť i třeba jen 10 vteřin hudby, která autorsky někomu patří (autor, právník, vydavatelství),ijned váš klip orámuje pozastavením, kontaktuje vlastníka zvukové stopy, vám oznámí licenční problém a rozjede kolotoč problémů, který v drtivé většině případů skončí "odstraněním videa" z celého youtube!
youtube

Velmi podobný legal screening i u samotného obsahu videa. Pokud na YouTube pověsíte jakékoli video, kterého nejste autorem či vlastníkem nebo správcem licence, pak vás youtube upozorní, že držitel licence je osoba xx yy a ta neudílí souhlas, abyste toto video mohli na youtube publikovat!

V praxi to znamená, že vám youtube konkrétní video smaže nebo ho omezí jiným způsobem. V extrémním případě vám provozovatel youtube zruší účet, začne blokovat IP adresu, atd.

To vše všechno se dá pochopit, kdyby však tento trend nebyl poslední roky hlavní cestou kanálu youtube. Hlavním cílem je udržet si mimosoudní vztahy s majiteli práv a licení k různých video obsahům, zejména u filmů, pohádek a hudebních klipů.

Svým způsobem je to dobrá a zákonná cesta. Nicméně se dá předpokládat, že díky tomuto nasměrování přijde časem youtube o nějaká ta procenta youtuberů a uživatelů. Uvidíme.

AddThis Social Bookmark Button

RSS

ukázka ppc reklamy

Poslední komentáře

Návštěvník - tnsrlx
full body cleanse bebida de arroz disintossicare l intestino prodotti dimagranti efficaci naturali T...
Návštěvník - 033top
ontgiften kuur limpieza intestinal cerotti disintossicanti compresse per dimagrire velocemente najle...

Funguje reklama?

azurit

Reklama funguje, ať tomu věříme nebo ne, jen si to někteří nepřipouští!

"Manželka říká: ...kup miláčku aviváž...", manžel: "jasně miláčku". O hodinu později volá domů manželce z Kauflandu: "Lásko, je tu 15 druhů..., haló?"

Manželka nezvedá telefon. Manžel je zoufalý, popadne aviváž, kterou zná z TV, a utíká s heboučkým králíčkem k pokladně...