Smaller Default Larger

Na podzim se vždy zvýší zájem o reklamu na internetu

Jako každý rok přicházejí s podzimem tiskové informace a statistiky, které investory, marketéry a novináře o tom, že strmě narůstají investice do internetové reklamy.

 

Přední média, která publikují informace o online marketingu, informují o investicích do online reklamy u velkých společností, které disponují rozpočty v řádech desítek miliónů korun. V tomtosegmentu se plánuje online marketing dlouhodobě dopředu. Striktně se rozděluje na off-line médie, na online reklamu výkonostní (PPC reklama) a brandovou reklamu. Tento trh je rozdělen mezi několik zprostředkovatelských agentur, které prodávají reklamu a řeší komplexní nabídku PR, of-line a on-line reklamy.

Pro náš blog je v této souvislosti zajímavější jiný segment. Většina běžných malých a středních agentur, které se specializují na SEO optimalizaci a PPC reklamu + přidružené služby jako tvorba www stránek, drobná grafika, psaní a publikace PR článků, atd., pracuje u svých klientů s rozpočty v řádech tisíců, desetitisíců a vyjímečně i statisíců v měsíčním obratovém objemu. 

I v tomto segmentu přichází pravidelně s podzimem oživení investic do online marketingu. V našem oboru se online marketingem myslí zejména PPC reklama ve vyhledávačích Seznam a Google. SEO optimalizací je myšlena sada technik a optimalizace k udržení a dosažení kýžených pozic vašich www stránek ve vyhledávačích.reklama 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menší a střední firmy se začátkem podzimu plánují a připravují rozpočty na příští rok. Více a více firem i živnostníků dnes už do rozpočtu a plánu zařazují položku/budget na online reklamu. Mnoho firem by dnes bez internetu jen živořilo. 

Proto není zas až tak překvapující, že měsíce září a říjen bývají v našem oboru zpracováváním poptávek v nabídky a zahájení spolupráce s novým klientem.

Ať se vám daří.                             Jan Xaver Boštík

AddThis Social Bookmark Button

RSS

ukázka ppc reklamy

Poslední komentáře

Návštěvník - tnsrlx
full body cleanse bebida de arroz disintossicare l intestino prodotti dimagranti efficaci naturali T...
Návštěvník - 033top
ontgiften kuur limpieza intestinal cerotti disintossicanti compresse per dimagrire velocemente najle...

Funguje reklama?

azurit

Reklama funguje, ať tomu věříme nebo ne, jen si to někteří nepřipouští!

"Manželka říká: ...kup miláčku aviváž...", manžel: "jasně miláčku". O hodinu později volá domů manželce z Kauflandu: "Lásko, je tu 15 druhů..., haló?"

Manželka nezvedá telefon. Manžel je zoufalý, popadne aviváž, kterou zná z TV, a utíká s heboučkým králíčkem k pokladně...