Smaller Default Larger

Twiter prodává reklamu i v ČR - vyplatí se to?

Znáte sociální síť Twiter a používáte ji? Např. Papež v Římě Twiter používá (tedy aspoň někdo za něho). Někdo má Twiter rád a tzv. neustále "twituje".

Máte rádi internetovou reklamu? Asi moc ne, že. Proto mnozí z Facebooku a jiných sociálních sítí utekli na Twiter. Chtěli se vyhnout reklamě a být v "oborové" sociální komunitě a ne být propojeni tzv. kdeským.

 

Twiter používají zejména oborově zaměření lidé. Twiter není oblíben u široké facebookové masy. Proto se na Twiteru setkáte s účty a tweety novinářů, VIP osobností, politiků, marketérů a různých specializovaných oborů a pracovníků, kteří Twiter využívají smysluplně a nesdílí na něm své duševně poloprázdné sociální stavy jako facebůkáři.

Velmi podobnou sockou net je i LinkedIn. Ten využívám a mám na něm svatý sociální klid. Na Twiteru ani na LinkedIn nikdo nepíše o tom, jak se ráno cítil a co má dělat, když má homeroidy.

 

 

Twiter se však tak trochu "pofacebookoval" a přišel s nápadem, že majitelé by uvítali peníze z prodeje reklamy nejen v anglicky mluvících zemích, ale i z Evropy, zejména tam, kde Twiter frčí a má nějaký zvuk.

Mezi takové státy majitel twiteru zařadil kupodivu i ČR. A tak hopla hej reklamu na Twiteru pohledej, dalo by se rýmovati...

Je to škoda. Proč? Zase další čistá komunita bez reklamy padla a je poražena. Paradoxem samozřejmě je, že účty na Twiteru mají i marketéři internetové reklamy. Ale co se diviti, jsme generace paradoxů.

Druhým paradoxem je i to, že v ČR Twiter používá něco mezi 100.000 a 170.000 lidí. To je zoufale malé číslo na to, aby to byl efektivní reklamní terč.

Z tohoto počtu ještě oddělme uživatele, kteří mají Tweeter proto, že nechtěli obtěžující reklamu a jsou zaměřeni silně na úzké komunity.

Založte si Twiter účet, dejte souhlas se špiclováním pro cookies a reklama vás bude cílit co nejpřesněji s důrazem na vaše priority a chování na internetu.

 

Mohl by Twiter v ČR přežít bez reklamy?

V ČR určitě ano, zlatý důl to nebude. Ale bylo by to na úkor jiných Twiter country. Tedy z pohledu globálního se reklamě Twiter v ČR nevyhne.

Na druhou stranu je zde možnost uniknout na sociální síť Google Plus, která je také jakžtakž oborová a nefacebooková a u reklam to nepřehání.

 

5615388411 c167ebd94f o

AddThis Social Bookmark Button

RSS

ukázka ppc reklamy

Poslední komentáře

Návštěvník - tnsrlx
full body cleanse bebida de arroz disintossicare l intestino prodotti dimagranti efficaci naturali T...
Návštěvník - 033top
ontgiften kuur limpieza intestinal cerotti disintossicanti compresse per dimagrire velocemente najle...

Funguje reklama?

azurit

Reklama funguje, ať tomu věříme nebo ne, jen si to někteří nepřipouští!

"Manželka říká: ...kup miláčku aviváž...", manžel: "jasně miláčku". O hodinu později volá domů manželce z Kauflandu: "Lásko, je tu 15 druhů..., haló?"

Manželka nezvedá telefon. Manžel je zoufalý, popadne aviváž, kterou zná z TV, a utíká s heboučkým králíčkem k pokladně...